Mariusz Fultyn – ImLovingCrypto

Black Friday – okazja dla Ciebie i dla oszustów!

wiadomości

Black Friday i szał zakupów.

O czym powinieneś pamiętać?

Długo wyczekiwane okazje na rynku sprawiają iż często zapominamy o zdrowym rozsądku. Ulegamy emocjom zapominając, że przestępcy     w tym czasie nie śpią. Możemy stać się ofiarą oszustwa które polega na tym, że reklamowane są fałszywe lub nieistniejące przedmioty bądź usługi. Produkty które pojawiają się na portalach aukcyjnych oraz w mediach społecznościowych, często mogą mieć skopiowane zdjęcia. Wyglądają one bardzo podobnie i nie różnią się od tych wystawionych przez prawdziwych sprzedawców. Ma to na celu przekonać Cię, że to prawdziwa okazja. Przestępcy kopiują strony internetowe nanosząc niewielkie zmianny w adresie URL, na przykład dodając lub usuwając literę lub znak w domenie. Nie sprawdzając dokładnie strony mamy wrażenie, że kupujemy u prawdziwego sprzedawcy.

Jak rozpoznać oszustwo?

???? Zachowaj czujność widząc produkty bądź usługi, które mocno odbiegają od ceny detalicznej

???? Sprawdź sprzedawcę zanim dokonasz zapłaty

???? Oszuści fałszują paragony i faktury. Czytaj uważnie sprawdzając czy nie ma oznak fałszerstwa

???? Czytaj opinie o sprzedawcy

Jak reagować?

Jeśli coś wydaje się zbyt atrakcyjne cenowo, może być próbą oszustwa. Zalecam korzystanie ze sprawdzonych metod płatności. Płacąc np. kartą kredytową korzystamy ze środków banku. W razie problemów to na nasze zawiadomienie bank składa reklamację. Dobrą metodą jest też płatność kartami typu pre-paid gdzie mamy konto zasilone określoną ilością środków. Życzę udanych zakupów podczas wyprzedaży Black Friday. Oszczędzone pieniądze warto umiejętnie zainwestować.

Udostępnij post :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz ostatnie wpisy:

Masz pytania?

Na codzień zajmuję się edukacją osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Chcę pokazać technologię blockchain oraz kryptowaluty od tej dobrej strony.