Mariusz Fultyn – ImLovingCrypto

Cold wallet – dlaczego powinieneś go mieć?

Bez kategorii

Kryptowaluty można przechowywać na tzw. gorącym portfelu albo na zimnym portfelu. Cold wallet, czyli zimny portfel, który przechowuje kryptowaluty, i nie jest podłączony do internetu. Zaleta jest następująca. Jest mniej podatny na ataki hakerów lub awarie techniczne. Może to być specjalne urządzenie typu Ledger lub Trezor, komputer odłączony od sieci czy nawet kartka papieru z kluczem prywatnym.

Często mówi się, aby nie trzymać środków na giełdzie ponieważ nie posiadamy tam dostępu do klucza prywatnego. Dzieki temu kluczowi wiemy, że zakupione przez nas kryptowaluty są nasze. Na giełdzie posiadamy jedynie klucz publiczny, który służy nam do wpłat.

Portfel kryptowalutowy zapewnia nam bezpieczeństwo, o ile nie podamy nikomu seed phrase (słów kluczy). Najczęściej są to 12 lub 24 wyrazy.

W praktyce, aby przesyłać środki z portfela sprzętowego, trzeba posiadać urządzenie jak wspomniany wcześniej Ledger lub Trezor, oraz odpowiednią aplikację na komputerze, w przypadku Ledgera jest to Ledger Live. Może to być mniej wygodne niż korzystanie  z giełd kryptowalut. Zimne portfele z reguły są wykorzystywane do przechowywania środków w sposób długoterminowy.

Po ostatnich ekscesach z giełdami zalecam korzystanie z biezpieczniejszych form przechowywania własnego kapitału.

Polecam Ledger, który jest prosty w obsłudze, a dodatkowo z okazji Black Friday można skorzystać z atrakcyjnej promocji.

Link do sklepu Ledger poniżej:

https://shop.ledger.com/?r=0186d089baa1

Udostępnij post :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz ostatnie wpisy:

Masz pytania?

Na codzień zajmuję się edukacją osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Chcę pokazać technologię blockchain oraz kryptowaluty od tej dobrej strony.