Mariusz Fultyn – ImLovingCrypto

Dokąd idzie Wielka Brytania?

regulacje

Dokąd idzie Wielka Brytania?

Kryptowalutowy hub czy jedna z najostrzejszych jurysdykcji?

Śledząc poczynania rządu oraz FCA zaczynam mieć obawy czy kryptowaluty są przez nich rozumiane.
Dookoła głoszą, że chcą się stać hubem, lecz wszystkie działania idą w przeciwnym kierunku.

Wiele firm związanych z rynkiem kryptowalut zostało wpisanych w krótkim czasie na listę ostrzeżeń. Przeglądając listę zauważyłem wiele niepewnych firm. Wiemy że na tym rynku grasuje wielu oszustów oraz scamerów. Moim zdaniem ten ruch jest dobry ponieważ jest szansa uchronić nieświadomych inwestorów przed zagrożeniami.

Co z tymi co są świadomi i chcą działać oraz inwestować na tym rynku?

Ciężkie jest życie inwestora kryptowalutowego w UK. Wiele ograniczeń zostało narzuconych, takich jak zakaz promowania (brak linków referencyjnych), niektóre funkcje na giełdach zostały wyłączone, czy nie przyjazne podejście banków gdy chcesz wysłać środki na giełdę.
Część z giełd opuściła Wielką Brytanię. Zostali tylko Ci którzy dostosowali się do rozporządzeń FCA i otrzymali licencję.
Kilka miesięcy temu trwały konsultacje społeczne. Wiem, że UK nie chce przyjąć regulacji europejskich MICA, tylko chcą stworzyć swoje. Obserwują inne kraje, między innymi Singapur, Emiraty Arabskie czy Szwajcarię. Dodatkowo trwają prace nad uregulowaniem stablecoinów. Dla przypomnienia w UK podejście do rozliczeń kryptowalut jest inne niż przykładowo w Europie.
W UK obowiązkowi podatkowemu podlega wymiana krypto do krypto.
W Europie trzeba wyjść dla przykładu do waluty fiducjarnej.

Bardzo dużo ograniczeń nie sprzyja rozwojowi rynku. Pamiętajmy, że obrót kryptowalutami jest całkowicie legalny. Niegalne jest prawnie brudnych pieniędzy oraz finansowanie terroryzmu dlatego na większości giełd musimy przejść proces KYC (Know Your Client).

Czy wyspiarze będą potęgą kryptowalutową?
Tego na dziś dzień nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że nie zmarnują szansy. Ta branża bardzo prężnie się rozwija oraz tworzy coraz więcej miejsc pracy.

 

Zapraszam na grupę telegramową:

https://t.me/+UFETyGyWCTgTm_vQ

Udostępnij post :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz ostatnie wpisy:

Masz pytania?

Na codzień zajmuję się edukacją osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Chcę pokazać technologię blockchain oraz kryptowaluty od tej dobrej strony.