Mariusz Fultyn – ImLovingCrypto

DYOR – na co należy zwrócić uwagę robiąc reaserch projektów?

Wiedza

Sporo osób inwestuje w sturtupy kryptowalutowe na tzw. chybił – trafił. Brak dokładnego reaserchu powoduje, iż często tracimy zainwestowane środki. Zdarza się też, że wpłacamy je do projektów typu scam czy oszustów. Jak się przed tym uchronić i zacząć inwestować świadomie?

Podczas analizy projektów kryptowalutowych, pierwszym krokiem powinna być analiza fundamentalna.

Analiza fundamentalna – skupia się na podstawowych czynnikach wpływających na wartość projektu. Należy zwrócić uwagę na cel projektu, wizję, plany rozwoju, strategię marketingową, partnerów biznesowych a także plany na przyszłość, czyli road map.

Następnie należy przeprowadzić analizę techniczną.

Analiza techniczna – koncentruje się na badaniu technologii, na której projekt jest oparty, w tym na protokole, algorytmie konsensusu, sposobie wdrażania zmian w protokole, skalowalności projektu i jego zdolności do obsługi dużej liczby użytkowników. Warto też zwrócić uwagę, czy projekty wymagające audytu posiagają go.

Kolejnym krokiem jest analiza zespołu.

Analiza zespołu  to ważny element reaserchu. Ludzie którzy stoją za projektem to od nich zależy najwięcej. Warto sprawdzić doświadczenia członków zespołu, ich kwalifikacje i referencje, a przede wszytkim ich zaangażowanie w projekt. Należy również zwrócić uwagę na strukturę zespołu, w tym na role i odpowiedzialności poszczególnych członków. Intotnym elementem jest sprawdzenie spółki, gdzie jest zarejestrowana, jaki posiada kapitał zakładowy, sprawdzenie jej sprawozdań finansowych o ile już je posiada.

W kolejnym etapie należy dokonać analizy społeczności.

Analiza społeczności to kolejna część reaserchu. Społeczność która jest zaangażowana w projekt, w tym na liczbę użytkowników, aktywność na forach dyskusyjnych i w mediach społecznościowych oraz opinie i recenzje użytkowników. Warto zrozumieć sposób, w jaki społeczność wpływa na rozwój projektu i jak projekt reaguje na jej potrzeby.

Następnym krokiem jest analiza konkurencji.

Analiza konkurencji – koncentruje się na porównaniu projektu z innymi projektami działającymi w tej samej dziedzinie, w tym na funkcjonalność, zdolność do skalowania i innowacyjność. Należy zrozumieć siłę i słabości konkurencji oraz sposób, w jaki projekt może się wyróżnić na rynku. Analiza projektów kryptowalutowych wymaga czasu i uwagi, ale może pomóc inwestorom i entuzjastom kryptowalut w dokonywaniu lepszych decyzji inwestycyjnych poprzez zrozumienie fundamentalnych czynników, technologii, zespołu, społeczności i konkurencji.

Reaserch jest nie lada sztują i wymaga czasu. To nie tylko powiedzenie, że wrzucamy po 10% w 10 różnych projektów i liczymy, że przynajmniej jeden z nich będzie dochodowy i pokryje straty pozostałych. Dla mnie osobiście taka forma inwestycji to toto lotek. Jeśli jesteś osobą początkującą i nie potrafisz robić analiz samodzielnie, chetnie służę pomocą, lub też skontaktuj się z osobami, które działają dłużej na rynku i mają doświadczenie.

Udostępnij post :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz ostatnie wpisy:

Masz pytania?

Na codzień zajmuję się edukacją osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Chcę pokazać technologię blockchain oraz kryptowaluty od tej dobrej strony.