Mariusz Fultyn – ImLovingCrypto

Kanada pokłada zaufanie w regulowanych kryptowalutowych funduszach inwestycyjnych

regulacje

Kanadyjski rynek kryptowalut otrzymuje ważne wytyczne od administratorów papierów wartościowych (CSA) w celu regulacji funduszy inwestycyjnych związanych z aktywami kryptograficznymi. Dokument ten dostarcza jasności w kwestii funduszy ETF (Exchange-Traded Fund), płynności aktywów oraz przechowywania aktywów kryptograficznych w związku z wyjściem kilku głównych giełd kryptograficznych z Kanady.

CSA potwierdza swoje zaufanie do regulowanego rynku kontraktów terminowych na kryptowaluty, biorąc pod uwagę fakt, że Kanada była pierwszym krajem, który uruchomił fundusz giełdowy Bitcoin (ETF). Według CSA, regulowany rynek kontraktów terminowych może wspomóc autoryzowanych dealerów i animatorów rynku w prawidłowym wykonywaniu ich obowiązków animowania rynku w odniesieniu do publicznych funduszy aktywów kryptograficznych, które są funduszami ETF.

W raporcie z wytycznymi CSA wyjaśniono, jak poprawia się zgodność funduszy inwestycyjnych zajmujących się aktywami kryptograficznymi. CSA sugeruje, że fundusze ETF w Kanadzie są odpowiednio wyposażone, aby radzić sobie z wahaniami cen charakterystycznymi dla kryptowalut.

CSA podkreśla również znaczenie utrzymania równowagi między aktywami płynnymi a „niepłynnymi”, czyli tymi, które nie są łatwo zbywalne. Oczekuje się, że fundusze inwestycyjne po dokładnej analizie due diligence określą, czy aktywa kryptograficzne, w które planują zainwestować, kwalifikują się jako papiery wartościowe lub instrumenty pochodne. W przypadku niektórych aktywów kryptograficznych może to ograniczyć zdolność funduszu do kupowania i utrzymywania ich, tak jak obecnie robią to istniejące publiczne fundusze aktywów kryptograficznych przechowujące bitcoiny lub ether.

Wytyczne CSA wprowadzają również kluczowe wymagania dotyczące przechowywania aktywów kryptograficznych. Należą do nich wymagania dotyczące podstawowego przechowywania w zimnych portfelach, segregacji aktywów, zapewnienia widoczności w łańcuchu bloków, pokrycia nadużyć korporacyjnych oraz regularnego raportowania do audytorów funduszy.

Te wytyczne stanowią ważny krok dla kanadyjskiego rynku kryptowalut, wprowadzając regulacje, które zapewniają większe zaufanie inwestorów. Regulowane fundusze inwestycyjne dają inwestorom możliwość zaangażowania się w aktywa kryptograficzne, jednocześnie minimalizując pewne ryzyka związane z tym sektorem. Kanada, jako jeden z pionierów w wprowadzaniu funduszy ETF opartych na kryptowalutach, pozostaje liderem w tworzeniu odpowiednich ram regulacyjnych, które mogą stać się przykładem dla innych jurysdykcji na całym świecie.

Udostępnij post :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz ostatnie wpisy:

Masz pytania?

Na codzień zajmuję się edukacją osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Chcę pokazać technologię blockchain oraz kryptowaluty od tej dobrej strony.