Mariusz Fultyn – ImLovingCrypto

Oświadczenie FCA dotyczące zasad promocji kryptoaktywów

regulacje

Financial Conduct Authority (FCA), brytyjski organ regulacyjny, niedawno opublikował swoje oficjalne dokumenty dotyczące promocji funduszy kryptoaktywów oraz konsultacje z wytycznymi dotyczącymi funduszy funduszy kryptoaktywów. Te kroki mają na celu wprowadzenie wysokich standardów w zakresie promocji kryptoaktywów, które są uczciwe, jasne i nie wprowadzają konsumentów w błąd.

Wytyczne konsultacyjne (GC) określają szczegółowo standardy, jakie FCA oczekuje od firm sprzedających kryptoaktywa, aby ich promocje były zgodne z wymaganiami. Dotyczą one bezpośrednio kryptoaktywów, takich jak stablecoiny i tokeny towarowe, oraz ujawniają modele kryptoaktywów, które mogą mieć istotny wpływ na produkty, takie jak algorytmy stablecoinów czy złożone modele kryptoaktywów, np. pożyczki i staking.

W ramach wytycznych znalazły się również dodatkowe wskazówki dotyczące promocji finansowych w mediach społecznościowych. FCA zaleca, aby przed rozpoczęciem promocji firmy kryptoaktywów zapewniły odpowiednie zrozumienie aspektów prawnych i związanych z tworzeniem własnych kryptoaktywów oraz wyraźnie odróżniały je od działalności firmy.

FCA zamierza również wykorzystać te wytyczne w celu zebrania opinii na temat ryzyka i korzyści związanych z złożonymi modelami rentowności dla konsumentów. Celem jest dostarczenie dowodów na korzyści oraz zrozumienie skutków użycia dodatkowych modeli, takich jak staking.

Organizacja branżowa CryptoUK wezwała do utworzenia grupy roboczej, aby zapewnić jednolitą odpowiedź na te wytyczne.

Jeżeli chcieliby Państwo zapoznać się z wytycznymi FCA w sprawie promocji funduszy kryptoaktywów oraz wziąć udział w konsultacjach, dokumenty te są dostępne na stronie internetowej FCA.

Link do oświadczenia FCA: https://www.fca.org.uk/publication/policy/ps23-6.pdf

Link do wytycznych FCA w sprawie promocji funduszy kryptoaktywów: https://www.fca.org.uk/publication/guidance-consultation/gc23-1.pdf

Niniejsze działania FCA mają na celu zapewnienie większej przejrzystości i ochrony dla inwestorów oraz promowanie uczciwości w sektorze kryptoaktywów.

Udostępnij post :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz ostatnie wpisy:

Masz pytania?

Na codzień zajmuję się edukacją osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Chcę pokazać technologię blockchain oraz kryptowaluty od tej dobrej strony.