Mariusz Fultyn – ImLovingCrypto

Oszustwa na rynku kryptowalut

Bezpieczeństwo

Oszuści wykorzystują popularność i złożoność aktywów kryptograficznych, aby zwabić inwestorów w oszustwa.

Czym są aktywa kryptograficzne?

Aktywa kryptograficzne obejmują kryptowaluty, firmy blockchain, fundusze kryptowalut, początkowe oferty monet (ICO), początkowe oferty tokenów (ITO) i początkowe oferty wymiany (IEO).

Wiele osób używa terminu „kryptowaluty” w odniesieniu do aktywów kryptograficznych. Jednakże, chociaż wiele aktywów kryptograficznych to cyfrowe środki wymiany (a zatem działają podobnie do walut), nie wszystko, co jest określane jako kryptowaluta, jest cyfrowym środkiem wymiany, ale może być aktywem kryptograficznym o innych właściwościach.

W ostatnich latach niektóre aktywa kryptograficzne wzbudziły zainteresowanie inwestorów i mediów finansowych. Produkty te są uważane za produkty wysokiego ryzyka ze względu na ich spekulacyjny charakter. Kiedy osoba spekuluje na aktywach kryptograficznych, zazwyczaj koncentruje się na próbie czerpania zysków ze zmian wartości rynkowej aktywów kryptograficznych.

Nie wszystkie aktywa kryptograficzne są papierami wartościowymi. Komisja Papierów Wartościowych Kolumbii Brytyjskiej (BCSC) reguluje tylko aktywa kryptograficzne, które są uważane za papiery wartościowe zgodnie z B.C. prawa. Należy również pamiętać, że BCSC i wiele kanadyjskich organów nadzoru papierów wartościowych zaleca ostrożność przy zakupie aktywów kryptograficznych za pośrednictwem platform transakcyjnych.

Jak działa oszustwo związane z aktywami kryptograficznymi?

Oszust może twierdzić, że umieścił pieniądze inwestora na zastrzeżonej platformie handlu aktywami kryptograficznymi, obiecując jednocześnie wysokie, gwarantowane zwroty przy niewielkim lub zerowym ryzyku.

Gdy inwestor zainwestuje, często za pomocą waluty cyfrowej, oszust może przestać komunikować się z inwestorem. Oszust może następnie przelać pieniądze inwestora za granicę, bardzo utrudniając inwestorowi ich odzyskanie.

Alternatywnie, gdy inwestor sprawdza swoje konto na platformie handlu aktywami kryptograficznymi, może to pokazać, że inwestor osiągnął wysokie zwroty z inwestycji; jednak podane zyski handlowe są prawdopodobnie fałszywe.

Oszust może poprosić inwestora o przesłanie większej ilości pieniędzy (twierdząc, że są one potrzebne do zapłacenia podatków lub innych opłat), aby inwestor mógł wypłacić nieistniejące zyski osiągnięte za pośrednictwem zastrzeżonej platformy handlu aktywami kryptograficznymi. Oszuści mogą następnie przelać pieniądze inwestora za granicę, ponownie prześladując inwestora.

Uważaj na jedną lub więcej z tych cech oszustw związanych z aktywami kryptograficznymi:

„Gwarantowany” wysoki zwrot z inwestycji. Wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem, a inwestorzy powinni kwestionować wszelkie inwestycje, które mają „gwarantowany” zwrot.

Skomplikowany żargon i trudny do zrozumienia język. Oszuści często wykorzystują złożone nowe technologie jako okazję do przeprowadzania oszukańczych programów inwestycyjnych, w tym nowych technologii, takich jak blockchain czy sztuczna inteligencja. Inwestorzy powinni zawsze być podejrzliwi wobec ofert sprzedaży, które są trudne do zrozumienia.

Nielicencjonowany sprzedawca. Wiele oszustw inwestycyjnych dotyczy nielicencjonowanych osób lub niezarejestrowanych firm. Dowiedz się, jak sprawdzić rejestrację osoby fizycznej lub firmy tutaj.

Niezamówione oferty. Niektóre oszukańcze programy inwestycyjne działają poprzez wysyłanie niezamówionych ofert sprzedaży do swoich ofiar. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli otrzymasz niechcianą wiadomość. Niektóre przykłady to wiadomości e-mail, rozmowy telefoniczne, bezpośrednie wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych lub wyskakujące reklamy i filmy internetowe.

Presja na zakup. Oszuści mogą próbować stworzyć fałszywe poczucie pilnej potrzeby skorzystania z inwestycji „zanim będzie za późno”. Nie spiesz się, badając możliwości inwestycyjne, zadawaj pytania, przeszukuj Internet i rozmawiaj z zarejestrowanym profesjonalistą przed podjęciem decyzji.

 

Mieszkasz w Anglii?

Już 3 grudnia odbędzie się konferencja Rozważnie i Odważnie na której będę jednym z prelegentów i opowiem o zagrożeniach na rynku kryptowalut oraz jak się chronić przed oszustami.

bilety do nabycia: https://biznesinwestycje.uk/event-link

 

 

 

Źródło: InvestRight

Udostępnij post :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz ostatnie wpisy:

Masz pytania?

Na codzień zajmuję się edukacją osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Chcę pokazać technologię blockchain oraz kryptowaluty od tej dobrej strony.