Mariusz Fultyn – ImLovingCrypto

Wchodzą w życie przepisy MiCA dotyczące stablecoinów.

regulacje

Wchodzą w życie przepisy UE MiCA dotyczące monet stabilnych: zdekodowane zgodnie z prawem Emitenci monet stabilnych niespełniający wymogów mogą potencjalnie całkowicie opuścić rynek UE, kierując się w stronę monet stabilnych zabezpieczonych euro w miarę wzrostu popytu na rynkach europejskich.

Rozporządzenie Unii Europejskiej dotyczące rynków kryptowalut (MiCA) weszło w życie częściowo w czerwcu, a nowe przepisy dotyczące monet stabilnych weszły w życie 30 czerwca.

Giełdy kryptowalut mogą usunąć z listy niektóre niezgodne monety stabilne lub ograniczyć usługi dla użytkowników z UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Wiele giełd kryptowalut działających na terenie UE podjęło już działania przed wejściem w życie nowych przepisów.

Giełdy kryptowalut Uphold, Binance, Kraken i OKX również zaczęły wycofywać z giełdy monety stablecoin, takie jak Tether USDT.

Bitstamp planuje również wycofanie z giełdy Euro Tether (EURT). W rozmowie z Cointelegraph Jón Egilsson, były przewodniczący rady nadzorczej islandzkiego banku centralnego, powiedział, że emitenci monet typu stablecoin nieprzestrzegający zasad mogą potencjalnie całkowicie opuścić rynek UE, kierując się w stronę monet stabilnych wspieranych w euro w miarę wzrostu popytu na rynkach europejskich.

Przepisy MiCA mające wpływ na dostawców usług związanych z aktywami kryptograficznymi zostaną wprowadzone w grudniu 2024 r.

IRS ujawnia ostateczne regulacje dotyczące zasad brokera kryptowalut Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych (IRS) ujawnił ostateczny projekt nowych wymogów dotyczących raportowania brokerów kryptowalut.  Zdecentralizowane giełdy i portfele samoobsługowe nie będą podlegać nowym zasadom raportowania.

W ostatniej aktualizacji IRS wyjaśnił, że zapoznał się z powszechnymi komentarzami i skargami respondentów z branży, ostatecznie decydując, że potrzebuje „więcej czasu na rozważenie niuansów” całkowicie zdecentralizowanych sieci.

Stablecoiny i tokenizowane aktywa ze świata rzeczywistego nie zostały zwolnione z nowych wymogów agencji rządowych w zakresie raportowania i będą traktowane tak samo jak inne aktywa cyfrowe. W następstwie nowych zmian przepisów komisarz IRS Danny Werfel zauważył potrzebę zamknięcia luki podatkowej wynikającej z aktywów cyfrowych i potencjalnego nieprzestrzegania przepisów przez zamożne osoby fizyczne.

Udostępnij post :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz ostatnie wpisy:

Masz pytania?

Na codzień zajmuję się edukacją osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Chcę pokazać technologię blockchain oraz kryptowaluty od tej dobrej strony.