Mariusz Fultyn – ImLovingCrypto

Taniec z biurokracją: Jak utrudnienia w otwieraniu kont bankowych wpływają na firmy z branży kryptowalut

regulacje

W zeszłym tygodniu Financial Conduct Authority publicznie zauważyła, że istnieją „uzasadnione obawy”, że brytyjskie firmy, w tym firmy zajmującej się aktywami cyfrowymi, mają trudności z uzyskaniem i/lub utrzymaniem kont bankowych.

8 maja 2024 r. przewodnicząca FCA, Ashley Alder, i jej dyrektor generalny, Nikhil Rathi, przemawiał i na sesji dowodowej Komisji Skarbu w ramach trwającego przeglądu prac FCA przez Komitet.

Nikhil Rathi Powiedziała:

„Kwestia debankowości i zmniejszania ryzyka w całym systemie finansowym jest niepokojące. To problem nie tylko w Wielkiej Brytanii. Jest to również problem w Stanach Zjednoczonych i innych jurysdykcjach”. Dodał, że „oczywiście potrzebujesz konta bankowego, aby móc prowadzić swój biznes”.

Przyznał jednak, że obecnie „w Wielkiej Brytanii banki mają pełną swobodę handlową w zakresie rodzajów firm, które prowadzą lub nie prowadzą”, ale powiedział również, że „rząd i parlament muszą ocenić, czy bankowość jest tak podstawową usługą, że powinien istnieć jakiś rodzaj prawa, a inne jurysdykcje mają prawo do zabezpieczenia”.

Zajęcie się kwestią debankowości jest jednym z głównych priorytetów polityki CryptoUK, jako wiodące brytyjskie stowarzyszenie handlu aktywami cyfrowymi od wielu lat opowiadamy się za sprawiedliwym i przejrzystym dostępem. Obejmowało to podkreślanie i kwestionowanie
odmowy takich usług legalnym brytyjskim firmom oraz ogólne zakazy i ograniczenia dotyczące transferów z brytyjskich banków na platformy aktywów kryptograficznych. Taktyka w tej trwającej inicjatywie obejmuje:

Bezpośrednia współpraca z samymi bankami, za pośrednictwem UK Finance.

Zwrócenie uwagi na tę kwestię kluczowym interesariuszom HM Treasury, w tym Sekretarzowi Ekonomicznemu Skarbu Bim Afolami MP.

Zwrócenie uwagi FCA na wyzwania bankowe, przed którymi stoją firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi.

Wielka Brytania nie może zrealizować swojej wizji stania się centrum aktywów cyfrowych, jeśli jej firmy przestrzegające przepisów nie będą miały pełnego dostępu do rachunków bankowych i standardowych transakcji bankowych. Będziemy nadal opowiadać się za tym, aby rząd podjął -działania zapobiegające odmowie dostępu takich firm do podstawowej infrastruktury finansowej i usług.

(Tłumaczenie z języka angielskiego)

Udostępnij post :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz ostatnie wpisy:

Masz pytania?

Na codzień zajmuję się edukacją osób stawiających pierwsze kroki na rynku kryptowalut. Chcę pokazać technologię blockchain oraz kryptowaluty od tej dobrej strony.